Výlet za umením: Albertina, Motýlí dom a Hundertwaser Village

Tento rok sa v rámci kreatívnych večerov pod vedením Andrei Geseovej inšpirujeme izmamy 20. storočia preto náš výlet za umením smeroval do múzea umenia vo Viedni Albertina, kde sme našli výstavu majstra Pop Artu Roya Lichtensteina (1923 -1997). Mohli sme si pozrieť kresby, printy aj sochy z 90-tich rokov. Lichtenstein je známy pre svoje stereotypné blondínky, vojnových hrdinov a postavy s bublinou. Našli sme veľa komiksov a čistých línií. Pokračovali sme ďalej k impresionistom, kde v sme prešli od Moneta k Picassovi a pravdaže obdivovali sme okrem  Moneta aj Degasa, a Chagalla.

 

Na záver sme našli kresby Durera. Nasledovala cesta do motýlieho domu, kde sme sa kochali nad nádhernými a krehkými motýľmi. Krátkym piknikom v blízkej záhrade sme  sa osviežili a prešli do Hudrertwasser Village, ktorá bola postavená podľa umelca Friedensreicha Hundertwassera v rokoch 1990 – 1991. Predstavuje architektúru, ktorá spája ľudí a prírodou. Na streche vybudoval les. Je to kreatívny farebný priestor so zaujímavými mozaikami, oknami rôznych veľkostí, a zvlnenými podlahami. V galérii oproti je možné si pozrieť jeho diela, posedieť pri káve a kúpiť umelecké predmety a suveníry. Náš výlet sme tu ukončili a budeme sa tešiť na ďalšiu cestu za umelcami.

Články

Liečivá sila radosti

Autorka: Andrea GeseováPráca rukami ja najlepšie terapia pre nás všetkých. Uvoľňuje myseľ, myšlienkam dáva voľný priebeh a keď sa pripojí inšpirácia…