Arteterapeutická konferencia

S radosťou pozývame všetkých priaznivcov arteterapie, artefiletiky, psychoterapie, pedagogiky a duševného zdravia  na konferenciu:

 

ARTETERAPIA AKO ZRKADLO VNÚTORNÝCH OBRAZOV

 

organizovanú v spolupráci s Katedrou pedagogiky výtvarného umenia Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave dňa 22.1.2024.

 

Tým, že maliar postihuje podstatu veci, postihuje tiež sám seba. Nielen teoreticky, napríklad tak, ako psychológ skúma vlastné vnútro, ale bezprostredným prežívaním. Tým, že v sebe pociťuje dotyk podstaty veci, prebúdza sa niečo v jeho vlastnej podstate. …Človeka môžeme priamo nazvať bytosťou, ktorá je schopná odpovedať svojim vnútorným bytím na veci sveta a tým uskutočňovať samú seba“ (Guardini, 2009).

 

Arteterapeutická intervencia je priestor v ktorom sa otvárajú mnohé existenciálne otázky o zmysle a účele nášho bytia na tomto svete. Človek dostáva možnosť prostredníctvom spontánneho sebavyjadrenia preniknúť hlbšie k svojej podstate a pochopiť účel, ktorý dáva jeho existencii ten pravý zmysel. Tak sa učí porozumieť samému sebe, pochopiť svoje  vzťahy k druhým, či širšiemu okoliu, komunite, svetu. V arteterapeutickej práci sa obnažuje duša, poslanie, ktoré sa nám nánosmi našich ambícií, cieľov a povinností stratilo zo zreteľa. Ako vznikajú a fungujú obrazy duše budeme spoločne zdieľať v širšom odbornom kruhu arteterapeutov a priateľov arteterapie na konferencii.

 

 

Súčasťou konferencie je výstava obrazov Ondreja Golisa dokumentujúcich jeho cestu k dosiahnutiu vnútornej slobody.

 

Môžete sa tešiť na zaujímavé prednášky. Podrobný program konferencie nájdete: TU

 

Tešíme sa na stretnutie!

Tím SoSArte

Články

Liečivá sila radosti

Práca rukami ja najlepšie terapia pre nás všetkých. Uvoľňuje myseľ, myšlienkam dáva voľný priebeh a keď sa pripojí inšpirácia vznikajú krásne…

Jarné aktivity

Pozývame Vám na aktivity v ateliéri Duša moja v Prievidzi, kde tvoríme umenie pre zdravie. Bližšie info: www.dusamoja.sk alebo 0918816397